3. dan turnira "Vlatko Marković"

Hrvatska u finalu!

25.09.2020.

Hrvatska U-16 reprezentacija igrat će u nedjeljnom finalu drugog izdanja Međunarodnog turnira "Vlatko Marković". Izabranici Tomislava Rukavine svladali su Bugarsku (1:0) u posljednjem susretu skupine A, potvrdili prvo mjesto i finalni susret s Rumunjskom, pobjednikom skupine B.

Tri od tri. Tako se može reći poslije treće u nizu pobjede hrvatskih reprezentativaca, još jedne bez primljenog pogotka. Ovaj put pobjedonosni pogodak postigao je Luka Duduković u 31. minuti.

"U sve tri utakmice pokazali smo da smo najbolja momčad u skupini. Očekuje nas finalna utakmica koja neće biti lagana, Rumunji su također pokazali da igraju dobar nogomet. Iako smo uoči susreta s Bugarskom znali da smo sigurno u finalu, ništa nismo prepustili slučaju i od prve minute bili bolji i dominirali, što je bilo dovoljno za minimalnu pobjedu.", rekao je poslije utakmice hrvatski izbornik Tomislav Rukavina.

Treći dan turnira svojom je prisutnošću uveličao i predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza, Davor Šuker, koji je utakmicu pratio u društvu glavnog instruktora HNS-a, Petra Krpana, i instruktora za dijasporu, Aljoše Asanovića.

HRVATSKA - BUGARSKA 1:0

OSIJEK - Stadion NK-a Elektra. Sudac: Ivan Matić. Strijelac: 1:0 Duduković (31').

HRVATSKA: Poznanović (41' Klarin), Perković (53' Plavec Marković), Majdančić (53' Žlibanović), Čaić (41' Zvonarek), Žiković (53' Cvetko), Duduković, Krivak, Gec (62' Vrbančić), Kapulica (62' Cukon), Sekulić (62' Travaglia), Kegalj. Izbornik: Tomislav Rukavina.

Skupina A

Rezultati 3. kola: Katar - Crna Gora 2:0, Hrvatska - Bugarska 1:0. Poredak: Hrvatska 9, Katar 6, Bugarska 3, Crna Gora 0.

Skupina B

Rezultati 3. kola: Rumunjska - Zambija 2:1, BiH - Sj. Makedonija 6:0. Poredak: Rumunjska 7 (2.33), Zambija 3 (1.5), BiH 4 (1.33), Sj. Makedonija 0 (0).*

* U zagradama je prosjek osvojenih bodova po utakmici. Naime, odlukom Organizacijskog odbora turnira neće se igrati odgođena utakmica 1. kola između Sjeverne Makedonije i Zambije pa je konačni poredak u skupini određen temeljem prosjeka osvojenih bodova po utakmici.