Četvrto kolo Lige nacija

Francuska nastavila pobjednički niz protiv Hrvatske

14.10.2020.

Hrvatska nogometna reprezentacija, aktualni svjetski doprvak, odigrala je u srijedu u Zagrebu svoj osmi susret s aktualnim svjetskim prvacima Francuzima te još uvijek čeka na prvu pobjedu.

HRVATSKA - FRANCUSKA 1:2 (0:1)
Liga nacija, Skupina A3.
Stadion Maksimir, Zagreb.

Sudac: B. Kuipers (Nizozemska)

Strijelci: 0:1 - Griezmann (8'), 1:1 - Vlašić (65'), 1:2 - Mbappe (79')

Žuti kartoni: Digne (5'), Vlašić (5'), Uremović (57'), Pogba (90+1'), Lovren (90+2')

Hrvatska: Livaković, Barišić, Vida, Lovren, Uremović, Modrić, Badelj (46' Kovačić), Perišić (78' Bradarić), Vlašić (80' Kramarić), Pašalić (46' Brekalo), Petković (61' Budimir). Izbornik: Z. Dalić.

Francuska: Lloris, Digne (83' Hernandez), Lenglet, Varane, Mendy, Rabiot (74' Pogba), Nzonzi, Tolisso (63' Camavinga), Martial (63' Coman), Griezmann (83' Giroud), Mbappe. Izbornik: D. Deschamps.

Nakon prijateljske pobjede nad Švicarskom te prve pobjede u novoj Ligi nacija nad Švedskom, izabranici Zlatka Dalića ugostili su na Maksimiru Francusku, koja je posljednja dva međusobna susreta dobila rezultatom 4:2.

Francuska je povela već u osmoj minuti susreta, kada je Griezmann odbijenu loptu u kaznenom prostoru silovito smjestio pod prečku.

Nedugo potom Mbappe je promašio prazna vrata, a uzvratili su Lovren glavom, Perišić iz slobodnog udarca te Pašalić, čiji je pokušaj iz blizine uspio obraniti Lloris te se na poluvrijeme otišlo s pogotkom prednosti za goste.

Hrvatska je u drugom poluvremenu tražila izjednačenje, pri čemu se Vlašić odlučio na udarac iz daljine, da bi se francuska mreža naposljetku zatresla u 65. minuti. Kapetan Modrić je na desnoj strani proigrao Brekala, koji asistira Vlašiću - hrvatski veznjak Llorisa je matirao izrazito spretnim udarcem.

Domaći su nogometaši tada krenuli i po drugi, pobjedonosni pogodak. Međutim, po svom ulasku u igru Pogba je prvo testirao Livakovića, koji brani njegov pokušaj iz blizine, a potom je dugom loptom pronašao Dignea, koji odmah pronalazi Mbappea u srcu šesnaesterca. Mbappe bez većih problema šalje loptu preko crte za, pokazat će se, konačnih 2:1.

Doprvaci svijeta tada nisu stali, no Lloris je u završnim minutama obranio pokušaje Kovačića i Kramarića te sva tri boda odlaze u Francusku.

Drugu utakmicu četvrtog kola Skupine A3 odigrali su Portugal i Švedska, a Portugal je ubilježio pobjedu 3:0. Natjecanje će završiti idućeg mjeseca, kada Hrvatska prvo gostuje kod Švedske u Solni (14. studenoga), a potom dočekuje Portugal u Splitu (17. studenoga). Uoči ta dva ogleda, Vatreni će odraditi i prijateljsko gostovanje u Istanbulu kod Turske (11. studenoga).