Prvo kolo Lige prvaka

Prekrasan pogodak Modrića Šahtaru

21.10.2020.

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić postigao je prvi ovosezonski pogodak Real Madrida u Ligi prvaka.

U prvom kolu novog izdanja Lige prvaka španjolski je Real ugostio ukrajinski Šahtar, a momčad iz Donecka na poluvremenu je vodila 3:0, zahvaljujući pogocima Tetea i Solomona te autogolu Varanea.

Madridski je sastav u nastavku krenuo po izjednačenje, a već u 54. minuti loptu je uzeo Luka Modrić te izvanrednim udarcem s više od 20 metara pronašao put do mreže. Kapetanu Vatrenih to je prvi pogodak u novoj sezoni, u svim natjecanjima.

Samo pet minuta poslije Junior Vinicius smanjuje na 3:2, ali prvak Španjolske nije uspio doći do boda.

Modrića je u 70. minuti zamijenio Kroos, a Real Madrid u drugom kolu odlazi na gostovanje u Njemačku, kod Borussije Mönchengladbach.