Pobjeda u Barceloni

Luka Modrić zapečatio slavlje Real Madrida u El Clasicu

24.10.2020.

Aktualni prvak Real Madrid ubilježio je u subotu vrijednu pobjedu kod vječnog rivala Barcelone, a u strijelce se po svom ulasku s klupe upisao i hrvatski kapetan Luka Modrić.

Prvi ovosezonski El Clasico odigran je u Barceloni, a Kraljevski je klub poveo već u petoj minuti preko Valverdea, da bi Katalonci poravnali samo tri minute poslije, kada je precizan bio Ansu Fati.

Sredinom drugog poluvremena Ramos je s bijele točke vratio prednost na stranu Real Madrida, nakon čega je u igru umjesto Valverdea ušao kapetan Vatrenih Luka Modrić.

Igrala se 90. minuta kada je Modrić dobio loptu na rubu kaznenog prostora, prevario vratara Barcelone i elegantno poslao loptu u mrežu za završnih 3:1.

Tom je pobjedom Real Madrid zauzeo vrh poretka u Primeri s 13 bodova iz šest odigranih utakmica, ispred Real Sociedada i Villarreala, dok je Barcelona nakon dva uzastopna poraza i tri kola bez pobjede na desetom mjestu.