Zatresao mrežu Atletico Madrida

Ante Budimir postigao prvijenac nakon samo 12 minuta na terenu

31.10.2020.

Reprezentativni napadač Ante Budimir postigao je jedini pogodak svoje Osasune u prvenstvenom susretu s Atletico Madridom - za pronalazak mete trebalo mu je svega 12 minuta u novom dresu.

Nogometaši Atletico Madrida pobijedili su na gostovanju Osasunu 3:1, a Ante Budimir po prvi je puta zaigrao za svoj novi klub, ušavši u igru u 68. minuti umjesto Adriana.

Atletico Madrid tada je zahvaljujući J. Felixu već vodio 2:0, da bi hrvatski napadač u 80. minuti glavom smanjio rezultat. Bio je tek drugi pogodak koji su Madriđani primili u novom izdanju Primere, u šest odigranih utakmica.

Ipak, u 88. minuti Torreira postavlja konačan rezultat. Šime Vrsaljko nije konkurirao za nastup, a Ivo Grbić bio je na Atleticovoj klupi za pričuve.

Budimir je u Osasunu stigao iz redova Mallorce, a ovog je listopada debitirao za Vatrene u prijateljskom gostovanju kod Švicarske, pri čemu je asistirao za pobjednički pogodak Marija Pašalića.