Prvijenac Budimira

Golijada u Istanbulu bez pobjednika

11.11.2020.

U prvom od tri dvoboja u sljedećih tjedan dana, hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je neriješenih 3:3 s Turskom.

TURSKA - HRVATSKA 3:3 (2:1)
Prijateljska utakmica.
Vodafone Park, Istanbul.

Sudac: S. Vinčić (Slovenija)

Strijelci: 1:0 - Tosun (23' - 11m), 1:1 - Budimir (32'), 2:1 - Turuc (41'), 2:2 - Pašalić (53'), 2:3 - Brekalo (56'), 3:3 - Under (58')

Žuti kartoni: Kabak (38'), Perišić (86')

Turska: Cakir, Erkin (46' Bayram), Kabak, Cetin (46' Yazici), Sangare, Tokoz (54' Demiral), Yokuslu, Kokcu (34' Ozcan), Turuc, Under (77' Karaca), Tosun (63' Unal). Izbornik: S. Gunes.

Hrvatska: Sluga, Melnjak, Pongračić (61' Ćaleta-Car), Vida (46' Uremović), Juranović, Badelj (60' Bašić), Rog, Oršić, Pašalić (77' Modrić), Brekalo (60' Perišić), Budimir (66' Čolak). Izbornik: Z. Dalić.

U već desetom međusobnom ogledu, Hrvatska i Turska pružile su zanimljivu partiju, a susret u Istanbulu, na stadionu Vidinog Bešiktaša, ponudio je čak šest pogodaka.

Domaćin je poveo unatoč dobrom otvaranju Dalićevih izabranika. Nakon pogreške hrvatske obrane u 23. minuti, dosuđen je kazneni udarac, a precizan je bio Tosun.

Međutim, u 32. minuti Budimir je izašao sam pred Cakira i pronašao put do mreže za svoj reprezentativni prvijenac i izjednačenje na 1:1, da bi krajem prvog dijela Turuc pobjegao na lijevoj strani i svladao Slugu za novo vodstvo Turske.

Početkom drugog poluvremena uslijedio je hrvatski preokret: Pašalić je u 53. minuti pospremio loptu u mrežu nakon ubačaja Brekala, a samo tri minute poslije upravo je Brekalo glavom zabio za 3:2, nakon centaršuta Oršića.

Još je brže stiglo tursko poravnanje - u 58. minuti efektnu je akciju zaključio Under, a tih je 3:3 naposljetku ostalo na semaforu sve do samog kraja. U Istanbulu su premijerne nastupe za Vatrene upisali Pongračić, Bašić i Čolak.

Vatreni u četvrtak ujutro putuju u Stockholm, gdje će u subotu, 14. studenoga, gostovati kod Švedske u petom kolu Lige nacija. U utorak, 17. studenoga, igraju posljednju ovogodišnju utakmicu - u Splitu će dočekati aktualnog europskog prvaka, reprezentaciju Portugala.