Splitski završetak Lige nacija

Dva gola Kovačića, pobjeda Portugala, Vatreni ostali u eliti

17.11.2020.

Aktualni svjetski doprvaci sastali su se s europskim prvacima na Poljudu, a nakon 90 minuta borbe, pet pogodaka, jednog isključenja i brojnih uzbuđenja, Hrvatska je ipak ostala u prvom razredu Lige nacija.

HRVATSKA - PORTUGAL 2:3 (1:0)
UEFA Liga nacija, Skupina A3
Poljud, Split.

Sudac: M. Oliver (Engleska)

Strijelci: 1:0 - Kovačić (29'), 1:1 - Dias (52'), 1:2 - Felix (60'), 2:2 - Kovačić (65'), 2:3 - Dias (90')

Žuti kartoni: Rog (22'), Ronaldo (54'), Perišić (57')

Crveni kartoni: Rog (51')

Hrvatska: Livaković, Bradarić, Škorić, Lovren, Juranović, Rog, Kovačić (90+1' Bašić), Modrić, Pašalić (64' Brekalo), Perišić, Vlašić (84' Oršić). Izbornik: Z. Dalić.

Portugal: Patricio, Rui (71' Cancelo), R. Semedo, Dias, N. Semedo, Fernandes (46' Trincao), Moutinho, Danilo (77' Oliveira), Jota (77' Paulinho), Felix (71' B. Silva), Ronaldo. Izbornik: F. Santos.

Hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je zacrtani cilj i ostala među najboljim reprezentacijama u Ligi nacija, premda je produžila svoj niz bez pobjede protiv Portugala.

Aktualni prvaci Europe bili su opasniji u prvih pola sata igre, no Vatreni su tada poveli: Kovačić je postigao svoj drugi pogodak za nacionalnu selekciju, iz drugog pokušaja svladavši portugalskog čuvara mreže.

U uvodnim minutama drugog poluvremena, međutim, Rog je dobio drugi žuti, isključujući karton, a gosti su odmah poravnali, zahvaljujući pogotku Diasa nakon što je Livaković obranio slobodni udarac Ronaldu.

Već u 60. minuti Felix donosi potpuni preokret (2:1), ali Hrvatska ima odgovor s igračem manje: na asistenciju Vlašića, Kovačić odlično pogađa s ruba kaznenog prostora za izjednačenje.

Tih 2:2 stajalo je na semaforu sve do 90. minute, kada i Dias upisuje svoj drugi pogodak na susretu, vrijedan sva tri boda. No, kako je Švedska poražena u Francuskoj, Hrvatska je zadržala treće mjesto na tablici.