Odlična večer u Belgiji

Barišić realizirao dva kaznena udarca, donio pobjedu Rangersima

18.02.2021.

Reprezentativni branič Borna Barišić dva je puta bio precizan s bijele točke u prvom dvoboju šesnaestine finala Europske lige te je svojim Rangersima donio pobjedu u Belgiji.

Nogometaši Rangersa prvi su ispit u drugom krugu Europske lige imali na gostovanju kod Royal Antwerpa, a poveli su u 38. minuti preko Ariba, da bi prije odlaska na odmor domaćin preokrenuo pogocima Avenattija i Rafaelova.

U 59. minuti dosuđen je kazneni udarac za Škote, a siguran izvođač za 2:2 bio je lijevi branič Vatrenih Borna Barišić, koji je odigrao cijelu utakmicu te zaradio i žuti karton.

Hongla je potom zabio za novo vodstvo belgijskog predstavnika, da bi Kent u 83. minuti izjednačio na 3:3. Na ulasku u sudačku nadoknadu Barišić je dobio još jednu priliku s 11 metara te je zatresao mrežu za pobjedu Rangersa (4:3). Bio je to fantastičan završetak njegove jubilarne, stote utakmice u dresu škotskog velikana.

Nikola Katić zbog ozljede nije konkurirao za sastav Rangersa, a uzvrat je za tjedan dana u Škotskoj.