Četvrti od pet

Pogodak Brekala u golijadi Wolfsburga protiv Schalkea

13.03.2021.

Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo ugradio je jedan pogodak u visoku pobjedu svog Wolfsburga nad Schalkeom (5:0).

Wolfsburg je u 25. kolu Bundeslige uvjerljivo pobijedio Schalke te drži sjajno treće mjesto na ljestvici, iza vodećeg dvojca Bayerna i Leipziga.

U prvom je dijelu Mustafi postigao autogol za vodstvo domaćina, da bi nastavak pogotkom za 2:0 otvorio Weghorst. Na 3:0 ubrzo je povisio Baku.

Igrala se 64. minuta kada je na rubu kaznenog prostora Josip Brekalo izmaknuo pažnji gostujuće obrane te je rutinski matirao vratara, ispisavši na semaforu 4:0.

Peti, posljednji pogodak Wolfsburga bio je ponovno djelo Philippa, a desetak minuta prije kraja Brekala je zamijenio Ginczek. Marin Pongračić odigrao je cijelu utakmicu za Wolfsburg.