Pobjeda nad Basaksehirom

Vida pogotkom pomogao odvesti Bešiktaš u finale Kupa

16.03.2021.

Nogometaši Bešiktaša pobijedili su Basaksehir u polufinalu Turskog kupa, a među strijelcima je bio i hrvatski reprezentativac Domagoj Vida.

Prvu utakmicu polufinala Turskog kupa odigrali su u utorak Bešiktaš i Basaksehir, a odluka je naposljetku pala tek nakon produžetaka.

Aboubakar je u 17. minuti pogodio za vodstvo Bešiktaša, a samo pet minuta poslije branič Vatrenih Domagoj Vida glavom povisuje tu prednost na 2:0.

U drugom poluvremenu Turuc i Giuliano osiguravaju izjednačenje na 2:2, tako da je presudio pogodak Larina u 102. minuti za pobjedu Bešiktaša i plasman u finale.

Vida je kao kapetan igrao od početka do kraja utakmice te zaradio i žuti karton, a Bešiktaš će u finalu igrati protiv pobjednika dvoboja Antalyaspora i Alanyaspora.