Slijedi Švicarska

Pobjeda Portugala, mladi Vatreni bez bodova na otvaranju EP-a

25.03.2021.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija nije uspjela uzeti bodove u svom prvom nastupu na ovogodišnjem Europskom prvenstvu - bolji je bio Portugal.

PORTUGAL - HRVATSKA 1:0 (0:0)
Europsko prvenstvo U-21, Skupina D.
Stadion Bonifika, Koper.

Sudac: B. Frankowski (Poljska)

Strijelci: 1:0 - Vieira (68')

Žuti kartoni: -

Portugal: Costa, Dalot, Leite, Queiros, Correia, Florentino (64' Vieira), Ferreira (73' Braganca), Fernandes, Trincao (63' Conceicao), Pote (80' Ramos), Tomas (63' Carvalho). Izbornik: R. Jorge.

Hrvatska: Šemper, Bradarić, Vušković, Erlić, Šverko, Franjić (75' Špikić), Moro (67' Babec), Bistrović (75' Žaper), Ivanušec, Majer (67' Musa), Kulenović (63' Vizinger). Izbornik: I. Bišćan.

Premijerna hrvatska utakmica na europskoj smotri u Mađarskoj i Sloveniji nije uspjela prekinuti niz bez pobjede na završnim turnirima ovog natjecanja: Portugal je u Koperu nadjačao mlade Vatrene rezultatom 1:0.

U prvom se poluvremenu s nekoliko vrlo dobrih obrana istaknuo vratar Šemper, dok je u 26. minuti Queiros pogodio i vratnicu. Hrvatska je portugalskog vratara testirala dobrim udarcima Majera i Kulenovića, no nije se dao iznenaditi.

Na odmor se tako otišlo bez pogodaka, a sredinom nastavka Portugal je uspio postići pobjedonosni pogodak. Dva džokera s klupe, asistent Carvalho i strijelac Vieira, pronašli su put kroz hrvatsku obranu, a Vieira je precizno naciljao bliži kut.

U drugoj utakmici prvog kola Skupine D Švicarska je pobijedila Englesku 1:0, a u drugom se kolu Hrvatska sastaje upravo sa Švicarskom, 28. ožujka također u Kopru. Utakmica počinje u 18:00 sati.