Hrvatska svladala Cipar

Pašalić za pobjedu, Modrić za povijest

27.03.2021.

U drugoj kvalifikacijskoj utakmici za Svjetsko prvenstvo u Kataru, hrvatska nogometna reprezentacija ugostila je Cipar te uz veličanstveni jubilej kapetana Luke Modrića pobijedila 1:0.

HRVATSKA - CIPAR 1:0 (1:0)
Kvalifikacije za SP 2022., Skupina H.
Stadion HNK Rijeka, Rijeka.

Sudac: K. Tohver (Estonija)

Strijelci: 1:0 - Pašalić (40')

Žuti kartoni: Ćaleta-Car (48'), Perišić (69'), Kovačić (90+3')

Hrvatska: Livaković, Barišić, Ćaleta-Car, Lovren, Vrsaljko (46' Juranović), Brozović, Pašalić (66' Oršić), Modrić, Perišić (77' Kovačić), Brekalo (66' Vlašić), Budimir (57' Kramarić). Izbornik: Z. Dalić

Cipar: Demetriou (39' Michael), Laifis (82' Andreou), Soteriou, Kousoulos, N. Ioannou, Kyriakou, Artymatas (67' Kastanos), Psaltis, Pittas, Ilia (46' Sotiriou), Tzioni (67' Papoulis). Izbornik: N. Kostenoglou.

Aktualni svjetski doprvaci odigrali su u Rijeci svoju prvu natjecateljsku utakmicu protiv reprezentacije Cipra te upisali prvu pobjedu na putu prema svjetskoj smotri 2022. godine, nakon uvodnog poraza u Sloveniji.

Hrvatska je od početka krenula po pogodak, no teško se pronalazio pravi put kroz žilavu ciparsku obranu. Pašalić je dva puta pokušao glavom, a malo ostavljenog prostora iz daljine su koristili Vrsaljko, Modrić i Brozović, no njihovi su udarci otišli preko vrata.

Pri kraju prvog poluvremena Cipar je zbog ozljede morao zamijeniti vratara, a samo minutu poslije prekida Vatreni su poveli. U gužvi u kaznenom prostoru lopta je odbijena prema Pašaliću, koji pravovremeno reagira i skreće je u gostujuću mrežu.

KAPETAN POSTAO REKORDER

Kapetan Vatrenih Luka Modrić oborio je protiv Cipra rekord prijašnjeg kapetana Darija Srne (134) i postao igrač s najviše nastupa za hrvatsku nogometnu reprezentaciju (135).

U nastavku dvoboja Hrvatska je tražila prilike i za drugi pogodak, ali Ciprani su počeli više prijetiti iz protunapada, pri čemu je Livaković mirno intervenirao. Vlašić i Oršić u završnici su testirali pričuvnog vratara gostiju Michaela, ali promjene rezultata više nije bilo.

Rusija je u prvom susretu drugog kola Skupine H kod kuće pobijedila Sloveniju 2:1, dok su Slovačka i Malta u kasnijem terminu odigrale 2:2. Hrvatska kvalifikacije nastavlja za tri dana, u utorak 30. ožujka, ponovno u Rijeci - na Rujevicu tada stiže Malta.