Mladi Vatreni ponovno u igri

Prva pobjeda na završnicama EP-a: Hrvatska nadjačala Švicarsku

28.03.2021.

Izabranici Igora Bišćana na najbolji su način reagirali na uvodni poraz od Portugala, nadjačavši reprezentaciju Švicarske, ubilježivši tako prvu pobjedu Hrvatske na završnim turnirima Europskog prvenstva.

U-21: HRVATSKA - ŠVICARSKA 3:2 (1:0)
Europsko prvenstvo U-21, Skupina D.
Stadion Bonifika, Koper.

Sudac: D. Higler (Nizozemska)

Strijelci: 1:0 - Ivanušec (8'), 2:0 - Moro (61' - 11m), 3:0 - Vizinger (64'), 3:1 - Imeri (79' - 11m), 3:2 - Kulenović (89' - ag)

Žuti kartoni: Babec (6'), Sidler (45'), Franjić (45+2'), Vizinger (45+3'), Van der Werff (48'), Lotomba (61'), Kulenović (90+1')

Hrvatska: Kotarski, Bradarić, Erlić (25' Vušković), Šverko, Ivanušec, Babec, Moro (76' Žaper), Bistrović, Franjić (75' Krizmanić), Špikić (75' Čolina), Vizinger (85' Kulenović). Izbornik: I. Bišćan.

Švicarska: Racioppi, Sidler (60' Rüegg), Zesiger, Van der Werff, Lotomba, Toma, Domgjoni (66' Jankewitz), Sohm (60' Imeri), Pušić (60' Ndoye), Zeqiri (66' Mambimbi), Guillemenot. Izbornik: M. Lustrinelli.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija prekinula je niz od deset utakmica bez pobjede na završnicama Europskog prvenstva u drugom kolu europske smotre u Mađarskoj i Sloveniji. Pobijedila je Švicarsku rezultatom 3:2 i tako ostala u igri za plasman u četvrtfinale.

Hrvatska je povela već u osmoj minuti dvoboja, kada je Ivanušec odličnim udarcem kaznio loše ispucavanje švicarskog vratara Racioppija, no ostatak je prvog poluvremena pripao Švicarcima, koji su imali nekoliko izglednih prilika za izjednačenje.

Ipak, dobre intervencije hrvatskog čuvara mreže Kotarskog i švicarska nepreciznost omogućili su da se na odmor ode s 1:0. Kotarski se na početku nastavka sjajnom obranom iskupio i za vlastiti propust.

Vizinger je potom propustio stopostotnu priliku za 2:0, no uskoro je Hrvatska stekla ključnu prednost. Kapetan Moro bio je precizan s bijele točke u 61. minuti, a samo tri minute poslije izvrsnim je proigravanjem asistirao Vizingeru, koji matira Racioppija za 3:0.

Međutim, desetak minuta prije kraja Imeri realizira kazneni udarac za smanjenje zaostatka, dok je autogol Kulenovića u 89. minuti omogućio Švicarskoj ulazak u dramatične posljednje minute. U sudačkoj nadoknadi Kotarski je odličnom obranom sačuvao pobjedu.

U drugoj utakmici drugog kola Skupine D u večernjem se terminu sastaju Portugal i Engleska, a Hrvatska će natjecanje u grupnoj fazi zaključiti dvobojem s Englezima, u srijedu 31. ožujka u Koperu, s početkom u 18:00 sati.