Pobjede Panathinaikosa i Wolfsburga

Dva pogotka Pranjića, jedan Olića

08.12.2013.

Iza hrvatskih reprezentativaca još je jedan učinkovit vikend. U Grčkoj je u nedjelju dvostruki strijelac postao Danijel Pranjić, a u Njemačkoj se u strijelce ponovno upisao Ivica Olić.

U subotu je Mario Mandžukić ugradio jedan pogodak u visoku pobjedu Bayerna nad Werderom (7:0), a u nedjelju je Ivica Olić pomogao svom Wolfsburgu slaviti pobjedu na gostovanju kod Freiburga.

Wolfsburg je poveo u osmoj minuti preko Arnolda, a samo tri minute poslije Brazilac Luis Gustavo daje loptu Oliću, koji je iz srca kaznenog prostora smješta u mrežu za 2:0.

Pobjedu Wolfsburga potvrdio je Schäfer u sudačkoj nadoknadi, za konačnih 3:0. Olić je iz igre izašao u 85. minuti, a svoje je mjesto prepustio upravo Schäferu. Ivan Perišić je odigrao cijelu utakmicu za Wolfsburg.

U Grčkoj je odigrano 14. kolo prvenstva, a Panathinaikos je gostovao kod Kallonija. Panathinaikosu je prednost u 29. minuti donio Danijel Pranjić, da bi vodstvo udvostručio Berg nedugo prije odlaska na odmor.

U 67. minuti Pranjić je ponovno strijelac, za 3:0, a četvrti i posljednji pogodak Panathinaikosa bio je djelo Abeida u dodanom vremenu. Pranjić je, kao i Gordon Schildenfeld, odigrao svih 90 minuta.