Asistent i strijelac

Martin Erlić režirao preokret i pobjedu Spezije nad Crotoneom

10.04.2021.

Mladi hrvatski reprezentativac Martin Erlić bio je čovjek odluke u ligaškom dvoboju Spezije i Crotonea, kao asistent te strijelac pobjedničkog pogotka u završnim minutama.

Spezia i Crotone odigrali su prvu utakmicu 30. kola Serie A, a gosti su vodili 1:0 pogotkom Djidija, nakon čega je izjednačio Verde, te 2:1 pogotkom Simyja u 78. minuti dvoboja.

Igrala se 89. minuta kada je branič mladih Vatrenih Martin Erlić proigrao Maggiorea za izjednačenje na 2:2, da bi u drugoj minuti sudačke nadoknade glavom pospremio loptu u mrežu za potpuni preokret i pobjedu svoje momčadi (3:2).

Erliću je to bio drugi prvenstveni pogodak ove sezone, a protiv Crotonea je odigrao cijelu utakmicu. Spezia na tablici drži 14. mjesto s 32 osvojena boda, dva više od Fiorentine i Beneventa, uz utakmicu više.

U Hrvatskoj U-21, Erlića zadnjeg dana svibnja očekuje i dvoboj četvrtfinala Europskog prvenstva protiv Španjolske u Mariboru.