Drugi topnik Bundeslige

Mandžukić postigao 10. prvenstveni pogodak, strijelac i Perišić

14.12.2013.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić postigao je prvi pogodak u novoj prvenstvenoj pobjedi svog Bayerna te dijeli drugo mjesto na ljestvici bundesligaških strijelaca, a Ivan Perišić potvrdio je pobjedu Wolfsburga.

Bayern iz Münchena ugostio je u 16. kolu njemačkog prvenstva momčad HSV-a te stigao do 14. pobjede. Hamburžani su na Allianz Areni morali potpisati poraz rezultatom 3:1.

Bavarce je u vodstvo doveo hrvatski napadač Mario Mandžukić, koji je u 42. minuti postigao pogodak glavom, na dodavanje Rafinhe.

Mandžukiću je to bio 10. ovosezonski prvenstveni gol te na listi strijelaca dijeli drugo mjesto s Ramosom iz berlinske Herthe. Vodeći Lewandowski iz dortmundske Borussije ima pogodak više na svom kontu.

Prednost Bayerna udvostručio je Götze početkom drugog poluvremena, a na 2:1 smanjio je Lasogga u 87. minuti. No, u trećoj minuti sudačke nadoknade Shaqiri postavlja konačni rezultat.

Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu, kao i Milan Badelj za HSV. Ivo Iličević nije konkurirao za sastav gostiju.

Wolfsburg je na svom terenu nadjačao Stuttgart, također rezultatom 3:1, a prva dva pogotka za domaćine postigli su Rodriguez i Diego. Smanjio je Werner u 57. minuti, da bi treći pogodak Wolfsburga bio djelo Ivana Perišića u 78. minuti, nakon što je sam izašao pred gostujućeg vratara.

Perišić je u igru ušao samo šest minuta ranije, umjesto Diega, a Ivica Olić igrao je do 79. minute, kada ga je zamijenio Dost.