Asistencija Rakitića u slavlju Seville

Mandžukić s Bayernom postao i klupski prvak svijeta

21.12.2013.

Reprezentativni napadač Mario Mandžukić osvojio je novu titulu sa svojim Bayernom, a Ivan Rakitić ugradio je jednu asistenciju u subotnju pobjedu Seville.

Bayern iz Münchena postao je novi svjetski prvak nakon slavlja u finalu Svjetskog klupskog prvenstva, koje je održano u Maroku.

U Marrakechu su Bavarci svladali Raja Casablancu, predstavnika zemlje domaćina, rezultatom 2:0. Prvi je pogodak postigao Dante u sedmoj minuti dvoboja, a drugi je pogodak aktualnog prvaka Europe bio djelo Thiaga Alcantare u 22. minuti.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić u igru je ušao u 76. minuti umjesto Thomasa Müllera. Mandžukić je u polufinalu postigao jedan pogodak u pobjedi 3:0 protiv prvaka Azije, momčadi Guangzhou Evergrande.

Ivan Rakitić, vezni igrač hrvatske reprezentacije i kapetan španjolske Seville, asistirao je u 24. minuti gostovanja svoje momčadi kod Villarreala. Iz prekida je nabacio za Calu, koji izvrsnim pogotkom glavom dovodi Andalužane u vodstvo.

Na 2:0 povisio je Bacca sredinom nastavka, a počasni pogodak za Villarreal postigao je Perbet iz kaznenog udarca pri samom kraju susreta, no to nije umanjilo slavlje Rakitića i njegovih suigrača, koji na tablici Primere drže sedmo mjesto.