Pretposljednja provjera za EURO 2020

Prijateljski remi s Armenijom: Perišić pogotkom obilježio jubilej

01.06.2021.

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je neriješenih 1:1 u svom prvom srazu s nacionalnom selekcijom Armenije, a Ivan Perišić pritom se učlanio u prestižni Klub 100.

HRVATSKA - ARMENIJA 1:1 (1:0)
Prijateljska utakmica.
Gradski stadion, Velika Gorica.

Sudac: L. Bilbija (BiH)

Strijelci: 1:0 - Perišić (24'), 1:1 - Wbeymar (72')

Žuti kartoni: Terterjan (39'), Rebić (53')

Hrvatska: Livaković, Barišić, Ćaleta-Car, Vida (46' Škorić), Vrsaljko (46' Juranović), Brozović, Vlašić (46' Petković), Modrić (46' Rebić), Perišić (61' Badelj), Brekalo (26' Pašalić), Kramarić. Izbornik: Z. Dalić.

Armenija: Jurčenko, Hovhanisjan, Calisir, Voskanjan, Terterjan (62' Monroy), Bajramjan (62' Šagojan), Spercjan (46' Wbeymar), Grigorjan (79' Muradjan), Babajan (46' Melkonjan), Adamjan (46' Bičahčjan), Barsegjan.  Izbornik: J. Caparros.

Vatreni su prvog dana lipnja po prvi puta zaigrali u Velikoj Gorici, a s druge strane terena, u pretposljednjoj provjeri za nadolazeće Europsko prvenstvo, stajala je reprezentacija Armenije.

Nakon mirnog uvoda u utakmicu, Hrvatska je povela u 24. minuti, kada je Modrić izveo udarac iz kuta, a slavljenik Perišić glavom proslijedio loptu u mrežu.

Ivan Perišić ubilježio je protiv Armenije svoj jubilarni, 100. nastup u nacionalnom dresu. U Klubu 100 pridružio se Modriću, Srni, Pletikosi, Rakitiću, Šimuniću, Oliću, Ćorluki i Šimiću. Debitirao je u ožujku 2011. godine protiv Gruzije.

Imao je Perišić prije odlaska na odmor još dvije izgledne prilike za pogodak, jednom su pokušali i Modrić i Pašalić, no u drugo se poluvrijeme ušlo s hrvatskim vodstvom 1:0, uz četiri zamjene izbornika Dalića.

Poslije nekolicine obećavajućih prigoda za povećanje prednosti - neprecizni su bili Rebić, Kramarić i Perišić - Armenija je stigla do izjednačenja te produžila svoj niz bez poraza na devet utakmica. Sjajnim je udarcem izvan kaznenog prostora konačnih 1:1 postavio Wbeymar

Hrvatska će 6. lipnja gostovati kod Belgije u Bruxellesu, a nastup na Europskom prvenstvu započinje 13. lipnja protiv Engleske u Londonu.