Kramarić i Sosa po tri

Hrvatski nogometaši subotu obilježili asistencijama

14.08.2021.

Ove su subote Andrej Kramarić i Borna Sosa upisali po tri asistencije za svoje klubove, a Luka Modrić, Mateo Kovačić i Nikola Vlašić ubilježili su po jednu.

U prvom bundesligaškom kolu Hoffenheim i Stuttgart ostvarili su visoke pobjede, uz sjajan doprinos hrvatskih nogometaša.

Hoffenheim je slavio na gostovanju kod Augsburga 4:0, pri čemu je Andrej Kramarić asistirao redom Bruunu Larsenu, Adamjanu i Rutteru za prva tri pogotka svoje momčadi.

Borna Sosa do svoje je prve tri asistencije u novom izdanju njemačkog prvenstva došao u domaćem dvoboju s Greuther Fürthom. Stuttgart je pobijedio 5:1, a Sosa je sva tri puta asistirao u drugom poluvremenu - dva puta Kempfu i jednom Al Ghaddiouiju.

Chelsea je na otvaranju nove sezone Premiershipa svladao Crystal Palace 3:0, a Mateo Kovačić asistirao je Chalobahu u 58. minuti za konačni rezultat.

Nikola Vlašić asistenciju je ubilježio na pobjedničkom gostovanju moskovskog CSKA kod Rostova (3:1). Već u osmoj minuti pronašao je Bijola za vodstvo Moskovljana.

Na kraju dana priključio im se i kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić, koji je asistirao u gostujućoj pobjedi svog Real Madrida kod Alavesa (4:1). Ubacio je za strijelca Nacha u 56. minuti, za drugi pogodak svoje momčadi.