Hrvatska slavila u Slovačkoj

Brozovićev volej u završnici donio vrijednu pobjedu

04.09.2021.

Izabranici Zlatka Dalića osigurali su u Bratislavi sva tri boda, a odlučujući trenutak bio je udarac Marcela Brozovića u 86. minuti.

SLOVAČKA - HRVATSKA 0:1 (0:0)
Kvalifikacije za SP 2022., Skupina H.
Narodni stadion, Bratislava.

Sudac: B. Frankowski (Poljska)

Strijelci: 0:1 - Brozović (86')

Žuti kartoni: Pekarik (38'), Boženik (90+3), Ivušić (90+3')

Slovačka: Rodak, Hancko, Škriniar, Šatka, Pekarik (88' Strelec), Lobotka, Hamšik (62' Duda), Kucka, Weiss (80' Koscelnik), Mak (79' Jirka), Schranz (62' Boženik). Izbornik: Š. Tarkovič.

Hrvatska: Ivušić, Sosa, Vida, Lovren, Juranović, Kovačić (84' Majer), Brozović, Oršić (62' Kramarić), Vlašić (55' Pašalić), Ivanušec (55' Perišić), Čolak (55' Livaja). Izbornik: Z. Dalić.

Poslije remija u Rusiji (0:0), svjetski doprvaci gostovali su kod još jednog od protukandidata za plasman na Svjetsko prvenstvo, Slovačke.

Hrvatska je otvorila utakmicu nekolicinom obećavajućih udaraca iz daljine, pri čemu je Oršić u 11. minuti zatresao gredu, ali Slovačka je sredinom prvog dijela uzvratila svojim izglednim prilikama. Međutim, debitant Ivušić odlično je zaustavio Maka, a potom je i hrvatski blok bio na pravom mjestu.

Vida i Lovren pokušavali su u drugom poluvremenu glavom, no s druge strane blizu su pogotku stigli Boženik i Duda.

Kada se utakmica već bližila samom kraju, u 86. minuti, Brozović je na rubu kaznenog prostora odlično zahvatio odbijenu loptu i volejem je poslao u mrežu za 1:0. U završnim minutama taj je rezultat sačuvao vratar Ivušić, koji je sjajno uspio zaustaviti udarce Boženika i Kucke.

U preostalim utakmicama petog kola Rusija je na Cipru slavila 2:0, dok je Slovenija kod kuće nadjačala Maltu 1:0. Posljednju utakmicu rujanskog dijela kvalifikacija Hrvatska igra u utorak u Splitu protiv Slovenije.