Novi odličan nastup

Mateo Kovačić strijelac i asistent u pobjedi Chelseaja

11.09.2021.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić bio je jedan od ključnih igrača svoje momčadi u ligaškoj pobjedi protiv Aston Ville.

Chelsea je pred svojim navijačima, u četvrtom kolu Premiershipa, pobijedio Aston Villu rezultatom 3:0, a Mateo Kovačić pritom je upisao pogodak i asistenciju.

Već u 15. minuti proigrao je Lukakua, koji trese mrežu za 1:0, da bi na početku drugog poluvremena vezni igrač Vatrenih kaznio propust gostujućeg braniča i lijepim potezom udvostručio prednost Chelseaja. Bio mu je to prvi pogodak na Stamford Bridgeu.

Lukaku je u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 3:0, a Kovačić je igrao od početka do kraja utakmice.

Chelsea je na vrhu poretka izjednačen s Manchester Unitedom, a idući vikend gostuje kod Tottenhama.