Poraz na otvaranju

Prskalo: “Uvjeren sam da ova ekipa može rasti kroz utakmice”

17.09.2021.

Izbornik hrvatske ženske A reprezentacije, Mate Prskalo, žalio je poslije poraza od Rumunjske na otvaranju kvalifikacijskog ciklusa za Svjetsko prvenstvo 2023. godine u Australiji i Novom Zelandu zbog nekih taktičkih propusta svojih igračica, koje su utakmicu odvele u neželjenom smjeru.

Nakon što su na poluvremenu gubile 0:2, hrvatske su igračice u drugom dijelu stvorile nekoliko opasnih situacija pred rumunjskim vratima, ali nisu uspjele postići pogodak koji bi utakmicu odveo u neizvjesne vode.

“U prvome smo poluvremenu napravili dvije taktičke pogreške koje nismo smjeli, a koje kvalitetne ekipe, poput rumunjske reprezentacije, kažnjavaju. U nastavku susreta smo izgledali puno bolje, ali u nogometu se, nažalost, ne živi od dojma, nego od rezultata, a on je ovaj put izostao. Da smo u drugom poluvremenu iz nekoliko obećavajućih situaciji postigli pogodak, sve bi bilo drukčije. Ovako, treba čestitati protivnicama na pobjedi, za koju je najzaslužnija bila kapetanica Olar, ona je napravila razliku. Tužan sam zbog poraza, ali ne mogu djevojkama ništa zamjeriti, htjele su biti hrabre i odvažne, opasne u igri prema naprijed. Što je, tu je, vjerujemo u budućnost, uvjeren sam da ova ekipa može rasti kroz utakmice”, rekao je poslije utakmice izbornik Mate Prskalo.