Pobjeda i remi

Rakitić i Bašić ubilježili važne asistencije za Sevillu i Lazio

30.10.2021.

Ivan Rakitić pomogao je Sevilli svladati Osasunu, a Toma Bašić dao je svoj doprinos za bod Lazija kod Atalante.

Sevilla je Osasunu pobijedila rezultatom 2:0 u sklopu 12. kola Primere, a bivši dokapetan Vatrenih Ivan Rakitić asistirao je u 40. minuti Diegu Carlosu za vodstvo Andalužana.

Pobjedu Seville zapečatio je Ocampos u drugom poluvremenu, a Rakitić je kao kapetan svoje momčadi odigrao cijeli susret. Ante Budimir branio je boje Osasune od 68. minute.

Atalanta i Lazio sastali su se u 11. kolu Serie A te odigrali neriješenih 2:2, pri čemu je asistent za drugi pogodak Rimljana bio Toma Bašić u 74. minuti, samo šest minuta po svom ulasku u igru. Strijelac je bio Immobile, a Bašićeva će se asistencija pamtiti i s obzirom da se Immobile tim pogotkom poravnao s Piolom na vrhu vječne ljestvice Lazijevih strijelaca (159).

Mario Pašalić igrao je za Atalantu do 59. minute.