Strijelac prvog pogotka

Ponovno igrač utakmice: Marcelo Brozović vodio Inter do nove pobjede

03.11.2021.

Inter je na gostovanju u Tiraspolu pobijedio 3:1, a Marcelo Brozović bio je strijelac vodećeg pogotka te je pripremio preostala dva.

Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović postigao je svoj prvi pogodak u Ligi prvaka u dresu milanskog Intera: u 54. minuti načeo je mrežu moldavskog Šerifa odmjerenim prizemnim udarcem sa 16 metara.

Potom je ubacio iz udarca iz kuta, kada odbijenu loptu u mrežu posprema Škriniar, da bi desetak minuta prije kraja dugom loptom uposlio Sancheza, koji nakon pogreške domaćeg braniča povisuje na 3:0. Poraz Šerifa ublažio je Traore u sudačkoj nadoknadi.

Brozović je odigrao cijelu utakmicu, a Ivan Perišić ušao je u 64. minuti umjesto Dimarca. U četiri ovosezonska nastupa u grupnoj fazi Lige prvaka, Brozović je tri puta osvajao nagradu za igrača utakmice.

Na tablici Skupine D vodi Modrićev Real Madrid s devet bodova - poslije još jedne pobjede nad Šahtarom (2:1), u kojoj je hrvatski kapetan igrao svih 90 minuta - dok je Inter drugi s dva boda manje.