Protiv Erlićeve Spezije

Atalanta uvjerljiva, Pašalić sjajan: dva pogotka i asistencija

20.11.2021.

Mario Pašalić na izvanredan se način vratio klupskim obvezama: u visokoj pobjedi Atalante sudjelovao je s dva pogotka i jednom asistencijom.

Atalanta je u 13. kolu talijanskog nogometnog prvenstva pobijedila Speziju rezultatom 5:2, a Mario Pašalić započeo je susret u udarnoj postavi momčadi iz Bergama te pružio izvrsnu partiju.

Nakon što je Nzola doveo goste u rano vodstvo, upravo je Pašalić osigurao brzo izjednačenje na 1:1, a nakon što je Zapata s bijele točke pogodio za prednost Atalante 2:1, Pašalić ga je pred istekom prvog dijela povisio na 3:1.

U 83. minuti asistirao je Murielu za 4:1, a zamijenjen je četiri minute poslije. Konačnih 5:2 na semaforu su ispisali Malinovsky i ponovno Nzola.

Martin Erlić odigrao je cijelu utakmicu za Speziju, a Atalanta na tablici Serie A zauzima visoko četvrto mjesto.