Peto kolo Europske lige

Juranović strijelac, Vlašić asistent, Kovačev Monaco prvi

25.11.2021.

U četvrtak je odigrano peto kolo natjecanja po skupinama Europske lige, a nekolicina hrvatskih nogometaša odigrala je zapažene uloge.

Josip Juranović bio je jedan od strijelaca škotskog Celtica na gostovanju kod Bayera u Leverkusenu. Njemački je predstavnik pobijedio 3:2, a hrvatski je reprezentativac realizirao kazneni udarac u 40. minuti za izjednačenje na 1:1.

Juranović je odigrao cijelu utakmicu, kao i Tin Jedvaj i Toma Bašić u međusobnom ogledu Lokomotiva i Lazija u Moskvi. Rimljani su slavili 3:0, a Bašić je tako najbolji način proslavio i svoj 25. rođendan.

Nikola Vlašić dao je doprinos novoj europskoj pobjedi West Hama. Kod Rapida u Beču bilo je 2:0, a Vlašić je pet minuta prije odlaska na odmor asistirao Jarmolenku za vodeći pogodak. Zamijenjen je u 77. minuti.

Prvo mjesto u svojoj skupini i plasman u osminu finala Europske lige osigurao je Monaco pod vodstvom Nike Kovača, zahvaljujući domaćoj pobjedi protiv Real Sociedada (2:1). Prolaz s drugog mjesta, nakon domaće pobjede protiv praške Sparte (2:0), osigurali su Rangersi Borne Barišića i Nikole Katića.