Bayer ostao praznih ruku

Bundesligaški prvijenac Jakića u velikom preokretu Eintrachta

12.12.2021.

Hrvatski reprezentativac Kristijan Jakić postigao je svoj prvi pogodak u dresu frankfurtskog Eintrachta, pomogavši svojoj momčadi da unatoč zaostatku proslavi važnu pobjedu.

Nogometaši Bayera iz Leverkusena poveli su u Frankfurtu 2:0 pogocima Schicka u prvih dvadesetak minuta dvoboja, a potom je uslijedio odgovor domaćina.

Eintracht je u prvom dijelu poravnao preko Tute i Lindstroma, N'Dicka je početkom nastavka ispisao na semaforu 3:2, da bi u 66. minuti Kristijan Jakić lijepim volejem s 15 metara svladao gostujućeg vratara za 4:2.

"Točku na i" stavio je Sow, a Jakić je odradio svih 90 minuta. Eintracht se ovom pobjedom protiv trećeplasiranih Apotekara domogao devetog mjesta na bundesligaškoj ljestvici.

Hrvatskom je veznjaku to bio prvi pogodak u dresu Eintrachta, nakon što je ovog ljeta stigao iz redova zagrebačkog Dinama.