Volej u gornji kut

Kovačić otvorio 2022. godinu fantastičnim pogotkom Liverpoolu

02.01.2022.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odlično je započeo novu kalendarsku godinu: sjajnim je volejem izvan kaznenog prostora zatresao mrežu Liverpoola.

Chelsea i Liverpool sastali su se u 21. kolu engleskog nogometnog prvenstva, a gosti s Anfielda stekli su dva pogotka prednosti zahvaljujući preciznosti Manea i Salaha.

Igrala se 42. minuta dvoboja kada je odbijenu loptu malo izvan šesnaesterca dočekao Mateo Kovačić i izvanrednim je volejem poslao u gornji kut za smanjenje rezultata na 2:1.

Bio mu je to drugi ovosezonski pogodak u Premiershipu, nakon rujanskog pogotka Aston Villi.

Konačnih 2:2 postavio je Pulišić u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, a Kovačić je odigrao cijeli susret. Na tablici vodi Manchester City s 53 boda, dok Chelsea ima 43, a Liverpool 42 i utakmicu manje.