Pogodak iz protunapada

Gvardiol na 20. rođendan zapečatio pobjedu RB Leipziga

23.01.2022.

Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol postigao je svoj drugi bundesligaški pogodak na dan kada je napunio 20 godina.

Momčad Leipziga upisala je treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu, a veliki je obol ponovno dao branič Vatrenih Joško Gvardiol, koji se na svoj 20. rođendan upisao u listu strijelaca.

Za vodstvo protiv Wolfsburga pobrinuo se Orban u 75. minuti, a samo osam minuta poslije Gvardiol je efektno prebacio gostujućeg vratara i tako zaključio protunapad za konačnih 2:0.

Gvardiol je odigrao cijelu utakmicu, a to mu je bio drugi ligaški pogodak ove sezone, nakon što je u prosincu zatresao mrežu Borussije (M).

Leipzig na tablici drži šestu poziciju, bodovno poravnat s Kramarićevim Hoffenheimom.