Odluka u Groningenu

Hrvatska se porazom od Slovačke oprostila od Europskog prvenstva

29.01.2022.

Hrvatska futsalska reprezentacija oprostila se od Europskog prvenstva porazom u trećem kolu natjecanja po skupinama, protiv Slovačke u Groningenu.

SLOVAČKA - HRVATSKA 5:3 (2:1)
EP u futsalu, Skupina C.
MartiniPlaza, Groningen.

Suci: G. Ošomkov (Estonija), V. Bugenko (Moldova)

Strijelci: 1:0 - Smerička (8'), 1:1 - Postružin (15'), 2:1 - Kozar (20'), 3:1 - Drahovsky (21'), 4:1 - Drahovsky (28' - 6m), 5:1 - Smerička (35'), 5:2 - Horvat (36'), 5:3 - Jelovčić (38')

Žuti kartoni: Ševčik (26'), Doša (38')

Slovačka: Karpiak, Rick, Kozar, Doša, Drahovsky; Oberman, Serbin, Ševčik, Smerička, Zdrahal, Zatovič, Brunovsky, Čerovsky, Ostrak. Izbornik: M. Berky.

Hrvatska: Luketin, Jelovčić, Marinović, Novak, Postružin; Primić, Kanjuh, Kustura, Đuraš, Jurlina, Čekol, Horvat, Sekulić. Izbornik: M. Mavrović.

U odlučujućem okršaju za plasman u četvrtfinale ovogodišnje europske smotre u Nizozemskoj, izabranici Marinka Mavrovića sastali su se u subotu sa Slovacima.

Slovačka je prva pronašla put do mreže - u osmoj minuti precizan je bio Smerička - no Hrvatska je u 15. minuti poravnala nakon lijepe akcije u kojoj je Marinović asistirao za Postružina.

Međutim, na samom isteku prvog dijela Kozar matira Luketina za 2:1, a nakon samo šest sekundi u drugom poluvremenu Drahovsky iz daljine povisuje na 3:1. Isti je igrač potom realizirao kazneni udarac za 4:1, da bi Smerička svojim drugim pogotkom ispisao na semaforu nedostižnih 5:1, pet minuta prije kraja.

Horvat i Jelovčić potom su u igri s igračem-vratarom ublažili poraz, no Hrvatska je svoj nastup zaključila na trećem mjestu Skupine C, s tri boda iz dvoboja s Poljacima.

U drugoj utakmici trećeg kola prvoplasirana Rusija pobijedila je Poljsku 5:1, a Rusija i Slovačka igrat će u četvrtfinalu protiv sudionika Skupine D, u kojoj je prolaz osigurala Gruzija, a za posljednje se mjesto bore Španjolska i Azerbajdžan.