Novi trofej

Mateo Kovačić postao svjetski klupski prvak s Chelseajem

12.02.2022.

Mateo Kovačić osvojio je s Chelseajem naslov klupskog prvaka svijeta nakon pobjede (2:1) u finalu nad Palmeirasom poslije produžetaka.

U osnovnom dijelu susret je okončan bez pobjednika (1:1), pobjedonosni pogodak za Chelsea postigao je Havertz u 117. minuti iz jedanaesterca. Mateo Kovačić igrao je za Chelsea devedeset minuta, uoči produžetaka svoje je mjesto u momčadi prepustio Ziyechu, a uoči vodećeg Lukakuova pogotka (55’) proigrao je Hudsona-Odoija, koji je asistirao belgijskom napadaču. Rezultat je u 64. minuti izjednačio Veiga, poslije uspješno izvedenog kaznenog udarca.

Kovačić je treći put postao svjetski klupski prvak, prvi put u dresu Chelseaja. Prethodno je dvaput svjetski klupski prvak postao u dresu Real Madrida. Kovačić se, pritom, po broju tih trofeja približio Luki Modriću, koji je u dresu Real Madrida četiri puta bio svjetski prvak.

Obojica su po četiri puta osvajali Ligu prvaka, zajedno su triput bili europski prvaci u Real Madridu, Kovačić je jednom osvojio Ligu prvaka u dresu Chelseaja. Kad su u pitanju ostali europski trofeji, Kovačić je s Chelseajem osvojio Uefin Superkup (2021.) i Europsku ligu (2018./19.), a s Real Madridom Uefin Superkup 2016. i 2017. godine.