Sjajna forma

Gol i asistencija Luke Modrića u trijumfu Reala

05.03.2022.

Kapetan Vatrenih, Luka Modrić, postigao je fantastičan pogodak i bio asistent u pobjedi Real Madrida nad Real Sociedadom (4:1) u 27. kolu španjolskog prvenstva.

Nakon što su gosti iz San Sebastiana došli do vodstva (Oyarzabal 10’-11m), u zadnjih pet minuta prvog poluvremena uslijedio je preokret u Modrićevoj režiji. Luka je najprije u 40. minuti asistirao Edoardu Camavingi za izjednačenje, a potom tri minute poslije dalekometnim udarcem lijevom nogom u rašlje doveo Real u vodstvo.

U drugom dijelu su Benzema (76’) i Asensio (79’) potvrdili pobjedu Reala, a Modrić je u 82. minuti ispraćen ovacijama s terena. Modrić je, uzgred, s 36 godina i 177 dana postao najstariji igrač Real Madrida koji je postigao pogodak izvan šesnaesterca od sezone 2003./04., otkad Opta vodi službenu statistiku. Prije Luke, najstariji strijelac Realova gola izvan šesnaesterca bio je Sergio Ramos, koji je protiv Mallorce u lipnju 2020. godine postigao gol s 34 godine i 88 dana