Veliki preokret

Roko Šimić odveo RB Salzburg u polufinale Lige prvaka mladih

16.03.2022.

Mladi hrvatski U-21 reprezentativac, Roko Šimić, jedan je od najzaslužnijih za plasman RB Salzburga u polufinale Lige prvaka mladih.

Šimić je bio igrač utakmice u kojoj je momčad iz Salzburga u gostima svladala PSG (3:1). Pariška momčad povela je u prvoj minuti pogotkom Michuta, ali uslijedio je preokret u izvedbi Roka Šimića. Hrvatski napadač najprije je u 37. minuti lijepo uposlio Diakitea, koji je izjednačio na 1:1, a onda je, uz pomoć nespretne reakcije domaćeg vratara Mouqueta, u 72. minuti postigao pogodak za 2:1. Pobjedu gostiju potvrdio je Reischl u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Šimiću je ovo bio peti pogodak sezone u Ligi prvaka mladih, u kojoj će RB Salzburg u polufinalu igrati protiv pobjednika ogleda između dortmundske Borussije i madridskog Atletica.