Prijateljska utakmica

Hrvatska u posljednjim trenucima ispustila pobjedu protiv Slovenije

26.03.2022.

Hrvatska nogometna reprezentacija remizirala je sa Slovenijom (1:1) u prvoj od dviju prijateljskih utakmica u Kataru.

Hrvatska je bez pobjede ostala u posljednjim trenucima susreta, nakon što je Jaka Bijol na isteku sudačke nadoknade poslije ubačaja iz kuta bio najviši u skoku i pogodio izjednačenje. Vatreni su se od prve minute nametnuli posjedom lopte i diktirali ritam jednosmjerne utakmice koja se otvorila u 39. minuti.

Ćaleta-Car je dubinskom loptom odlučio proigrati Kramarića, koji je iskoristio lošu procjenu slovenskog braniča Brekala i u izravnom sučeljavanju s Oblakom lakoćom zatresao mrežu - 1:0.

Hrvatska je povela iz prve opasnije situacije pred slovenskim vratima, Kramarić je bio neumoljiv pred slovenskim vratarem. Tri minute poslije Kovačić je lucidnim potezom petom proigrao Perišića, koji se s lijeve strane sručio prema protivničkom šesnaestercu, ali u dva navrata iz mrtvog kuta nije uspio povećati prednost Vatrenih.

Odlično je Hrvatska otvorila i drugo poluvrijeme. Kramarić je u 51. proigrao Modrića, udarac kojega je završio u Oblakovom naručju. Dvije minute poslije Modrić je bio još bliže pogotku, ali je njegov udarac završio u bloku pred Oblakovim vratima, a u nastavku akcije snažan Juranovićev udarac završio malo iznad grede. U 85. minuti Vlašić je proigrao Livaju, ali je njegov prizemni udarac otišao tik uz desnu vratnicu. U 89. minuti Oršić je posijao paniku u slovenskom šesnaestercu, ali je njegov završni udarac obranio Oblak.

Drugu prijateljsku utakmicu u Dohi Hrvatska igra protiv Bugarske u utorak.

HRVATSKA - SLOVENIJA 1:1
DOHA - Stadion Education City. Sudac: Abdullah Jamali (Kuvajt). Strijelci: 1:0 Kramarić (39’), 1:1 Bijol (90'). Žuti kartoni: Budimir, Perišić (Hrvatska), Zajc (Slovenija).
HRVATSKA: Livaković - Ćaleta-Car (72’ Vida), Pongračić, Gvardiol - Juranović, Modrić (69’ Pašalić), Jakić, Kovačić (69’ Majer), Perišić (72’ Oršić) - Budimir (69’ Livaja), Kramarić (72’ Vlašić).
SLOVENIJA: Oblak - Blažić, Bijol, Brekalo - Karničnik (78’ Stojanović), Gnezda Čerin (63’ Stanković), Kurtić, Sikošek (78’ Črnigoj) - Zajc (78’ Zahovič), Šporar (63’ Šeško), Lovrić (63’ Verbič).