Sjajna golgeterska forma

Budimir protiv Reala zabio gol u petoj utakmici za redom

21.04.2022.

Napadač vatrenih, Ante Budimir, bio je strijelac za Osasunu petu utakmicu za redom, ali je njegova momčad poražena na domaćem terenu od Real Madrida 1:3.

Budimir je u 13. minuti postigao izjednačujući pogodak za Osasunu nakon što je minutu prije Alaba doveo Madriđane u vodstvo, ali Osasuna ipak nije uspjela izbjeći poraz. Real je do odmora povećao vodstvo pogotkom Marca Asensija (45'), a pobjedu gostujuće momčadi u šestoj minuti sudačke nadoknade drugoga dijela potvrdio je Lucas Vazquez.

Uzgred, Budimir je postao tek drugi igrač Osasune, koji je u 21. stoljeću uspio postizati prvenstvene golove pet utakmica u nizu, prije njega to je pošlo za rukom Urugvajcu Richardu Moralesu 2004. godine.

Vratar Osasune, Sergio Herrera, obranio je dva kaznena udarca Karimu Benzemi, u 52. i 59. minuti. Kapetan Vatrenih, Luka Modrić, preskočio je gostovanje protiv Osasune.