Talijansko prvenstvo

Ivan Perišić i Mario Pašalić strijelci

27.04.2022.

Ivan Perišić i Mario Pašalić bili su strijelci za Inter i Atalantu u zaostalim utakmicama 20. kola Serie A.

Sjajan Perišićev vodeći pogodak nije bio dostatan “crno-plavima”, koji su Bologni dopustili preokrenuti rezultat (2:1) i slaviti pobjedu zahvaljujući golovima Arnautovića (28’) i Sansonea (82’). Ivan Perišić i Marcelo Brozović odigrali su cijelu utakmicu za Inter.

Pašalićev gol je pak pokrenuo Atalantu koja je do tog trenutka u 78. minuti gubila 2:4 protiv Torina. Ubrzo poslije Pašalićevog pogotka uslijedio je drugi pogodak Muriela koji je donio konačni rezultat (4:4). Prethodno je momčad Ivana Jurića povela pogotkom Sanabrije (4’), a Atalanta pogocima Muriela (18’) i De Roona (23’) preokrenula rezultat. No, Torino se vratio u utakmicu trima uzastopnim pogocima (Lukić 36’-11m, 63’,, Freuler 67’-autogol) prije negoli je Pašalićev pogodak usmjerio utakmicu u drukčijem smjeru.

Pašalić je igrao za Atalantu do 68. minute, Marko Pjaca je počeo utakmicu za Torino, ali je zbog bola u lijevom koljenu u 31. minuti morao izaći iz igre, a zamijenio ga je Josip Brekalo.