Poraz Vatrenih na početku Lige nacija

Austrija prekinula tradicije i pobijedila na Gradskom vrtu

03.06.2022.

U prvoj utakmici nove sezone Lige nacija Hrvatska je u Osijeku ugostila Austriju, a gosti su prekinuli dva hrvatska niza i proslavili pobjedu.

HRVATSKA - AUSTRIJA 0:3 (0:1)
Liga nacija, Skupina A1.
Stadion Gradski vrt, Osijek.

Sudac: C. Kavanagh (Engleska)

Strijelci: 0:1 - Arnautović (41'), 0:2 - Gregoritsch (54'), 0:3 - Sabitzer (57')

Žuti kartoni: Schlager (30'), Ćaleta-Car (74')

Hrvatska: Ivušić, Sosa (46' Barišić), Pongračić, Ćaleta-Car, Juranović, Brozović, Pašalić (58' Vlašić), Kovačić (71' Oršić), Majer (58' Modrić), Brekalo, Kramarić (58' Budimir). Izbornik: Z. Dalić.

Austrija: Lindner, Wober (77' Friedl), Trauner, Danso, Weimann (72' Baumgartner), Schlager, Sabitzer, Laimer, Lainer (46' Trimmel), Onisiwo (46' Gregoritsch), Arnautović (46' Seiwald). Izbornik: R. Rangnick.

Na otvaranju lipanjskih aktivnosti u Ligi nacija - četiri utakmice u nadolazećih deset dana - izabranici Zlatka Dalića dočekali su Austrijance na osječkom Gradskom vrtu. Hrvatska do petka u Osijeku još nije bila poražena, a u prijašnjih pet ogleda s Austrijom ubilježila je svih pet pobjeda.

Hrvatska je do prvih većih prigoda stigla nakon pola sata igre, kada je pokušaje Kovačića i Kramarića obranio gostujući vratar Lindner, a Austrija je svoju šansu iskoristila u 41. minuti. Tada je Arnautović pronašao prostor kroz sredinu i s ruba kaznenog prostora matirao Ivušića.

Tu su prednost nedugo nakon početka drugog poluvremena povećali Gregoritsch, nakon brze akcije Austrijanaca po lijevoj strani, te Sabitzer preciznim prizemnim udarcem s dvadesetak metara.

Vatreni su se potom pokušali vratiti predvođeni kapetanom Modrićem, koji je ulaskom s klupe upisao svoj 149. nastup za reprezentaciju, no Austrija je kvalitetnom predstavom sačuvala svoje vodstvo i bodove.

U drugoj utakmici prvog kola Skupine A1 Danska je u gostima pobijedila Francusku 2:1, a Hrvatska u drugom kolu ponovno igra kod kuće - u ponedjeljak će u Splitu dočekati svjetske prvake Francuze.