Povratak golovima

Vlašićev prvijenac u gostujućoj pobjedi Torina

28.08.2022.

Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić postigao je pogodak za Torino u gostujućoj prvenstvenoj pobjedi protiv Cremonesea (2:1).

Vlašić, koji je u Torino stigao na posudbu iz West Hama, upisao se u strijelce, iako mu pogodak prvotno nije bio pripisan. Nikola je u 17. minuti u letu pucao, a loptu na putu do gola usmjerio domaći branič Bianchetti. Prvotno je upisan autogol, ali službene stranice Serie A poslije su se ipak predomislile i dodijelile pogodak Vlašiću.

Torino je u 65. minuti povećao vodstvo zahvaljujući Radonjićevom pogotku, a utješni gol za Cremonese postigao Sernicola u 80. minuti.

Momčad Ivana Jurića ostvarila je povijesni ulazak u sezonu upisavši dvije uzastopne gostujuće pobjede, što se u slučaju Torina nije dogodilo od 1976. godine. Torino je prije slavlja u Cremoni pobijedio Monzu i remizirao s Lazijom.