Turnir U-19 ženskih reprezentacija

Remi i poraz Hrvatske u Kranjskoj Gori

04.09.2022.

Mlada hrvatska ženska U-19 reprezentacija odigrala je dvije utakmice na Međunarodnom turniru u Kranjskoj Gori.

Izabranice Božidara Miletića u prvoj su utakmici remizirale sa Slovenijom (2:2), a u drugoj upisale poraz od Češke (0:2).

U prvoj utakmici punoj preokreta Hrvatska je povela u 27. minuti pogotkom Klare Kovačević, a Slovenke preokrenule rezultat zahvaljujući golovima Korine Janež (66’-11m) i Anje Eferl (73’-11m). Ipak, hrvatske su reprezentativke upisale remi uslijed izjednačujućeg pogotka Antonele Blažević u 87. minuti. Prethodno su hrvatske igračice dvaput promašile jedanaesterac (Kovačević, Iljkić) kod vodstva 1:0.

U drugoj utakmici Čehinje su slavile pobjedu zahvaljujući pogocima Andree Švibkove (81’, 90’). Treću utakmicu Hrvatska igra protiv Norveške u utorak, 6. rujna od 15 sati.