Vatreni oduševljeni pobjedom

Modrić: "Ponosni smo na još jedan veliki uspjeh"

26.09.2022.

Hrvatski reprezentativci zadovoljni su poslije utakmice zbrajali dojmove velikog trijumfa nad Austrijom koji je Vatrenima donio plasman na Final Four Lige nacija.

Luka Modrić: Fenomenalno je kako smo igrali ovih zadnjih pet utakmica u Ligi nacija, to je putokaz za dalje. Sretni smo i ponosni na još jedan veliki uspjeh. Ove naše igre su pozitivna stvar pred Svjetsko prvenstvo u Kataru, ali opet trebamo ostati čvrsto na zemlji, ne smijemo poletjeti, ući u euforiju. Idemo u Katar s puno ambicija i nade, razmišljati od utakmice do utakmice i vidjeti što možemo napraviti. Što se tiče utakmice s Austrijom, ušli smo jako dobro, poveli, ali Austrijanci su brzo izjednačili rezultat i dogodila nam se Brozovićeva ozljeda koja nas je dosta poremetila. Nismo se snašli, Austrijanci su pred kraj poluvremena bili puno bolji, imali dvije jako dobre prilike, koje, hvala Bogu, nisu zabili. U drugome dijelu smo se konsolidirali, odigrali fenomenalnu utakmicu i zasluženo pobijedili.

Dejan Lovren: Austrijanci su dobro igrali, pogotovo u prvom poluvremenu. Imali su nekoliko dobrih prilika u razdoblju kad smo se mi tražili. Međutim, probudili smo se u drugom poluvremenu, pokazali pravo lice Hrvatske. Gol? Osjećao sam se sjajno kad sam ga zabio. Vjerujem u sebe, kad budem osjećao da više ne mogu doprinijeti reprezentaciji i dečkima koji sjajno igraju, reći ću zbogom. Ova nam pobjeda daje veliko samopouzdanje uoči Svjetskog prvenstva u Kataru, moramo se svi spremiti, odraditi u klubovima mjesec i pol dana na najbolji mogući način. Daj Bože da se svi vratimo zdravi i nastavimo ovim ritmom u Kataru.

Marko Livaja: Imao sam tu sreću da sam zabio gol za 2:1, ali u drugom poluvremenu smo dosta dobro stajali na terenu, kontrolirali utakmicu unatoč ozljedi jako bitnog igrača Brozovića. U određenim razdobljima utakmice bili smo u podređenom položaju, imali smo i malo sreće, ali na kraju smo preuzeli konce igre i zasluženo pobijedili. Liga nacija je natjecanje u kojem igramo protiv najboljih europskih momčadi i dobar ispit prije Svjetskog prvenstva. Prvo veliko natjecanje s Hrvatskom? Ne opterećujem se još time, ima još dosta do Svjetskog prvenstva, kad dođe trenutak počet ću o tome razmišljati. Na meni je da se posvetim igrama u klubu, izbjegnem ozljede kako bih bio spreman za hrvatsku reprezentaciju ako bude trebalo. Pitanje centarfora? Izbornik raspolaže s četvoricom, petoricom napadača. Nismo svi isti, svi imamo svojih vrlina i mana, ovisi od utakmice do utakmice kako će izbornik postaviti igru. Nitko se ne ljuti, svi smo tu za dobrobit Hrvatske.

Ante Budimir: Odigrali smo dva različita poluvremena. Žao mi je što je naše prvo vodstvo trajalo samo tri minute, da smo se malo bolje posložili mogli smo možda utakmicu riješiti već u prvom dijelu. U nastavku smo vidjeli puno bolju Hrvatsku koja je zasluženo na Final Fouru. Ova pobjeda je kruna ove Lige nacija i dobrih utakmica koje su iza nas. Najvažnije je da smo kao momčad vrlo dobri, a onda u dobroj momčadi iskaču pojedinci. Suigrači su sretni, ljudi oko nas također, tribine su gorjele, to je ono zbog čega igramo nogomet. Sve je super, svi se zadovoljni vraćamo svojim klubovima. Beč je za mene poseban, prije četiri godine sam s mamom bio tu na operaciji, a sada sam pred punim stadionom dočekao s Hrvatskom pobjedu koja nas je odvela na Final Four Lige nacija, a mama je bila na tribinama. Baš sam sretan zbog toga.