Kvalifikacije za Euro U-17

Hrvatska na otvaranju poražena od Walesa

20.10.2022.

Mlada hrvatska U-17 reprezentacija porazom je otvorila nastup u kvalifikacijskom kolu za Europsko prvenstvo iduće godine u Mađarskoj.

Izabranici Roberta Jarnija doživjeli su poraz od Walesa (0:2) u utakmici u kojoj su Velšani stekli nedostižnu rezultatsku prednost već u prvom poluvremenu.

U 12. minuti Hlapčić je kapitulirao poslije solo-prodora i snažnog udarca Hatcha, a u 36. poslije još jednog prodora po lijevoj strani i povratne lopte strijelac je bio Perret.

Hrvatska je u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena uspjela postići pogodak, ali je isti neobjašnjivo poništen zbog zaleđa iako je loptu u mrežu skrenuo protivnički igrač.

"Znali smo da su Velšani agresivni, ali imali smo velikih problema, pogotovo u prvom poluvremenu jer je protivnik iz svakog duela izlazio kao pobjednik. Iz tih duela Velšani su izlazili u kontre i radili nam probleme. U drugome dijelu smo promijenili sustav, zaigrali bolje, u samoj završnici čak i postigli pogodak koji nam je poništen. Međutim, ne smijemo se pravdati, protivnik je bio bolji, treba mu čestitati. Nama predstoji pobijediti dvije preostale utakmice, to isto sam rekao u svlačionici i igračima, koji moraju dignuti glave i pripremiti se za sljedeću utakmicu", rekao je izbornik Robert Jarni.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra protiv Albanije u nedjelju, 23. listopada, od 13 sati također u Poreču. U drugoj utakmici kvalifikacijske skupine 7 Albanija je u Novigradu pobijedila Švedsku 3:1.

Utakmicu u Poreču pratili su tehnički direktor Hrvatskog nogometnog saveza Stipe Pletikosa i glavni instruktor Petar Krpan.

HRVATSKA - WALES 0:2

POREČ SRC Veli Jože. Gledatelja: 300. Sudac: Rauf Jabarov (Azerbajdžan). Strijelci: 0:1 Hatch (12’), 0:2 Perret (36’). Žuti kartoni: Lončar, Vušković (Hrvatska), Kpakio (Wales).

HRVATSKA: Hlapčić - Sopić, Vušković, Utrobičić (46’ Fridl), Krstanović (81' Sušak) - Ivković, Kujundžić (46’ Žeravica) - Skoko (75’ Baković) - Lončar (70’ Ćalušić), Majić, Živković.

WALES: Armstrong - Thomas (67’ Kpakio), Clarke, Lawlor, Giles - Perret, Crewe (82' Cook), Andrews - Biancheri (67’ Issaka), Hatch (86' Belmont), Hardy (67’ Twose).