U gornji kut

Kovačić odličnim pogotkom poveo Chelsea do pobjede u Salzburgu

25.10.2022.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić postigao je prvi pogodak svog Chelseaja u pobjedi kod RB Salzburga u Ligi prvaka.

RB Salzburg i Chelsea sastali su se u petom kolu Lige prvaka, a engleski je predstavnik osvojio sva tri boda zahvaljujući pobjedi 2:1, čime je ostao na vrhu poretka u Dinamovoj Skupini E.

Za vodstvo momčadi iz Londona pobrinuo se Mateo Kovačić u 15. minuti, vrlo lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora u gornji kut domaćih vrata.

Time je postao drugi nogometaš koji je prvih pet pogodaka u Ligi prvaka postigao pod petoricom različitih trenera (Jurčić, Benitez, Zidane, Lampard, Potter). Zanimljivo, prvi igrač kojemu je to pošlo za rukom bio je kapetan Vatrenih Luka Modrić.

Nakon što je Adamu izjednačio početkom drugog poluvremena, pobjedu Chelseaja osigurao je Havertz u 64. minuti, a Kovačić je igru napustio u 68. minuti.

U redovima Austrijanaca Luka Sučić igrao je do 61. minute, a Roko Šimić u igru je ušao u 78. minuti.