Ždrijeb kvalifikacija za Euro U-21

Hrvatska u skupini s Portugalom, Grčkom, Bjelorusijom, Farskim otocima i Andorom

02.02.2023.

Hrvatska u skupini s Portugalom, Grčkom, Bjelorusijom, Farskim otocima i Andorom
Foto: Getty Images

Mlada hrvatska U-21 reprezentacija u kvalifikacijskom ciklusu za Europsko prvenstvo 2025. godine u Slovačkoj igrat će u skupini G s Portugalom, Grčkom, Bjelorusijom, Farskim otocima i Andorom.

 

Tako je htio ždrijeb europske smotre U-21 reprezentacija, održan u sjedištu Uefe u Nyonu.

"Portugal je blagi favorit skupine, ali naš je cilj četvrti uzastopni plasman na Euro. Nastojat ćemo ga u prvom redu ostvariti izravno, kao prvoplasirana ili jedna od triju najboljih drugoplasiranih reprezentacija", rekao je poslije ždrijeba izbornik U-21 reprezentacije, Igor Bišćan.

Izravan plasman na europsku smotru izborit će devet pobjednika skupina i tri najbolje drugoplasirane reprezentacije, a preostalih šest drugoplasiranih momčadi borit će se za tri preostala mjesta u dodatnim kvalifikacijama u studenom 2024. godine. Slovačka je kao domaćin automatski izborila nastup na završnom turniru.

Raspored kvalifikacijskih susreta hrvatske U-21 reprezentacije:

12. rujna 2023.: Farski otoci - Hrvatska

13. listopada 2023.: Grčka - Hrvatska

17. listopada 2023.: Hrvatska - Bjelorusija

20. studenoga 2023.: Bjelorusija - Hrvatska

21. ožujka 2024.: Andora - Hrvatska

26. ožujka 2024.: Portugal - Hrvatska

5. rujna 2024.: Hrvatska - Farski otoci

10. rujna 2024.: Hrvatska - Portugal

11. listopada 2024.: Hrvatska - Andora

15. listopada 2024.: Hrvatska - Grčka

KVALIFIKACIJSKE SKUPINE

Skupina A: Italija, R. Irska, Norveška, Turska, Latvija, San Marino.

Skupina B: Španjolska, Belgija, Škotska, Mađarska, Kazahstan, Malta.

Skupina C: Nizozemska, Švedska, Gruzija, S. Makedonija, Moldova, Gibraltar.

Skupina D: Njemačka, Poljska, Izrael, Bugarska, Kosovo, Estonija.

Skupina E: Rumunjska, Švicarska, Finska, Albanija, Crna Gora, Armenija.

Skupina F: Engleska, Ukrajina, Srbija, S. Irska, Azerbajdžan, Luksemburg.

Skupina G: Portugal, HRVATSKA, Grčka, Bjelorusija, Farski otoci, Andora.

Skupina H: Francuska, Austrija, Slovenija, Bosna i Hercegovina, Cipar.

Skupina I: Danska, Češka, Island, Wales, Litva.

Foto: Getty Images

Semafor

Table

Euro2024 (Q)
  • 1.
    Turska
    8
    +7
    17
  • 2.
    Hrvatska
    8
    +9
    16
  • 3.
    Wales
    8
    0
    12
  • 4.
    Armenija
    8
    -2
    8
  • 5.
    Latvija
    8
    -14
    3
Više na rezultati.hns.team

Naši partneri