Sjajna večer

Luka Modrić briljirao u pobjedi Reala na Anfieldu

21.02.2023.

Kapetan Vatrenih Luka Modrić odigrao je još jednu utakmicu za pamćenje u visokoj gostujućoj pobjedi Real Madrida nad Liverpoolom (5:2) u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Modrić je asistirao Militau za treći pogodak “kraljevske momčadi” i napravio velik dio posla uoči Benzemina pogotka kojim je stavljena točka na “i” veliko preokreta Reala na Anfieldu.

Redsi su u ranoj fazi utakmice stekli veliku prednost (2:0) zahvaljujući pogocima Nuneza (4’) i Salaha (14’), ali u nastavku jednosmjerne utakmice uslijedila je maestralna reakcija i preobražaj gostujuće momčadi koja je do odmora anulirala prednost Redsa dvama pogocima Viniciusa Juniora (21’, 36’), a onda u nastavku još triput tresla Alissonovu mrežu.

Najprije je pogodio Militao (47’) glavom iz blizine poslije sjajnog Modrićeva centaršuta iskosa s lijeve strane, a Karim Benzema (55’, 67’) dvama golovima zapečatio sudbinu Liverpoola. Pritom je uoči onog posljednjeg Luka Modrić presjekao loptu na svojoj polovici i u trku se riješio dvojice protivničkih igrača, a onda u kontri osvojio obilje prostora prije negoli je proigrao Viniciusa Juniora, koji je proslijedio loptu do Benzeme. Uslijedila je minijatura francuskog napadača na malom prostoru i besprijekorna egzekucija za konačnih 5:2.

Luka Modrić igrao je do 87. minute kad je svoje mjesto, uz ovacije s tribina, prepustio Kroosu.

U drugoj utakmici večeri Eintracht je na domaćem terenu izgubio od Napolija, kojemu su veliku prednost (2:0) poslije prve utakmice donijeli Osimhen (40’) i Di Lorenzo (65’). Hrvatski reprezentativac Kristijan Jakić igrao je za Eintracht cijelu utakmici u ulozi središnjeg braniča.