Derbi začelja s Herthom

Kramarić s dva pogotka s 11m usmjerio Hoffenheim prema pobjedi

18.03.2023.

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić s dva je pogotka pomogao Hoffenheimu osigurati izrazito vrijednu pobjedu u borbi za ostanak u Bundesligi.

Hoffenheim i berlinska Hertha sastali su se u 25. kolu njemačkog nogometnog prvenstva, a domaći su nogometaši napokon prekinuli niz ligaških poraza.

Andrej Kramarić je zaigrao u početnoj postavi Hoffenheima, da bi u 24. i 37. minuti realizirao kaznene udarce za vodstvo 2:0. Bebou je početkom nastavka povisio na 3:1, a počasni pogodak za goste iz Berlina postigao je Jovetić u sudačkoj nadoknadi.

Hrvatski je napadač igrao do 76. minute, a s druge je strane Filip Uremović odradio cijeli susret. Ivan Šunjić nije kandidirao za utakmicu.

Hoffenheim drži 15. mjesto s 22 boda, ispred Herthe i Schalkea s 21 bodom te Stuttgarta s 20 bodova.