Golijada protiv Montpelliera

Lovren pogotkom sudjelovao u fantastičnom preokretu Lyona

07.05.2023.

Srebrni i brončani Vatreni Dejan Lovren odigrao je jednu od ključnih uloga u nevjerojatno sadržajnoj utakmici Lyona i Montpelliera.

U 34. kolu Ligue 1, Lyon je dočekao Montpellier, a gosti su do 55. minute stekli prednost 4:1, pri čemu je sva četiri njihova pogotka postigao Wahi. Međutim, uslijedio je veliki preokret domaćina, u kojemu je pogodak za 4:3 u 70. minuti glavom postigao Dejan Lovren.

Naposljetku je semafor pokazivao 5:4 za Lyon, pri čemu je sva preostala četiri pogotka potpisao Lacazette, uključujući i realizirani kazneni udarac za pobjedu u devetoj minuti sudačke nadoknade.

Lovren je odigrao cijelu utakmicu, a ovaj mu je pogodak bio prvi povratnički u francuskom prvenstvu. Lyon na tablici drži sedmo mjesto.