Sjajna forma

Kramarić dvama pogocima i asistencijom zadržao Hoffenheim u Bundesligi

20.05.2023.

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić postigao je dva pogotka za Hoffenheim koji je pred svojim navijačima svladao Union Berlin 4:2 i tako kolo prije kraja matematički osigurao ostanak u Bundesligi.

Ihlas Bebou je u 22. minuti donio prednost Hoffenheimu, a Kramarić u 36. minuti realizirao kazneni udarac za 2:0. U sučevom dodatku prvog dijela Danilho Doekhi je smanjio zaostatak gostiju. Mreže su mirovale do zadnje minute osnovnog dijela utakmice, kad je Kramarić svojim drugim pogotkom, na asistenciju Munasa Dabbura koji je sve pripremio, donio Hoffenheimu još jednom dva gola prednosti.

U sučevom dodatku berlinska momčad je smanjila na 3:2 golom Aisse Laidounija (90’+5), da bi se četiri minute poslije Kramarić odužio Dabburu dodavanjem za pogodak Izraelca. Josip Juranović je za Union Berlin igrao od 70. minute.