Odluka u 83. minuti

Hrvatska U-17 u drugom nastupu na EP-u poražena od Švicarske

21.05.2023.

Nakon minimalnog poraza od Engleske, hrvatska reprezentacija do 17 godina doživjela je na Europskom prvenstvu tijesan poraz i od Švicarske.

U-17: HRVATSKA - ŠVICARSKA 1:2 (1:1)
Europsko prvenstvo, Skupina D.
Nagyerdei Stadion, Debrecen.

Sudac: J. Robinson (Sjeverna Irska)

Strijelci: 0:1 - Xhemalija (9'), 1:1 - Levak (32'), 1:2 - Akahomen (83')

Žuti kartoni: Xhemalija (11'), Utrobičić (45+2'), Tsawa (49'), Levak (58'), Ivančić (89')

Hrvatska: Hlapčić, Utrobičić, Puljić, Skelin, Zebić, Skoko (73' Ivančić), Pavić, Levak (76' Ćalušić), Lalić (46' Rimac), Matković (68' Kardum), Majić (46' Živković). Izbornik: R. Jarni.

Švicarska: Muslija, Smith, Akahomen (86' Fasano), Kamoko, Srdanović, Romano (67' Minteh), Xhemalija, Tsawa (75' Konietzke), Parente (86' Buhlmann), Ze, Boteli. Izbornik: S. Stauch.

Izabranici Roberta Jarnija i u drugom su se kolu europske smotre našli u ranom rezultatskom zaostatku, s obzirom da je vrlo efektan pogodak iz daljine već u devetoj minuti postigao Xhemalija.

No, u Debrecenu je pao i prvi hrvatski pogodak na Europskom prvenstvu u Mađarskoj: igrala se 32. minuta kada je atraktivno pogodio i Levak, s ruba kaznenog prostora za izjednačenje na 1:1.

Taj je rezultat stajao na semaforu sve do 83. minute, kada Akahomen glavom pogađa za švicarsku pobjedu 2:1. U drugoj utakmici drugog kola Skupine D Engleska je svladala Nizozemsku 4:1.

Utakmicu su na tribinama stadiona Nagyerdei pratili član Izvršnog odbora Nenad Horvatić, voditelj odjela natjecanja Neven Šprajcer, tehnički direktor U-21 i A reprezentacije Stipe Pletikosa i voditelj međunarodnog odjela Josip Tomaško.

Poredak: Švicarska 6, Engleska 6, Hrvatska 0, Nizozemska 0.