Priopćenje za medije

Siniša Oreščanin imenovan izbornikom U-19 reprezentacije

29.05.2023.

Siniša Oreščanin imenovan izbornikom U-19 reprezentacije
Foto: Arhiva HNS

Izvršni odbor Hrvatskog nogometnog saveza imenovao je Sinišu Oreščanina novim izbornikom hrvatske U-19 reprezentacije, nakon postignutog dogovora s predsjednikom Hrvatskog nogometnog saveza Marijanom Kustićem.

Oreščanina su u sjedištu Saveza primili predsjednik HNS-a Marijan Kustić, tehnički direktor Stipe Pletikosa i glavni instruktor Petar Krpan te pritom dogovorili detalje suradnje.

50-godišnji stručnjak je nakon igračke karijere imao zapažene uspjehe u radu s mlađim uzrastima, s kojima je radio u Sesvetama, Zagrebu, Dinamu, Al-Nassru i Hajduku, a u splitskom klubu bio je i glavni trener prve momčadi. Nakon Hajduka, Oreščanin je vodio i seniorsku momčad Gorice 2021. godine.

"Uvjeren sam da smo pronašli jako dobro rješenje za našu U-19 reprezentaciju. Siniša se dokazao kao vrlo uspješan stručnjak u radu s mlađim uzrastima, a kako ima i značajno iskustvo rada u seniorskom nogometu, smatramo da odlično razumije izazove koje imaju igrači upravo u ovoj osjetljivoj fazi prelaska u seniorski nogomet. Savez će mu biti maksimalna podrška u ostvarivanju ciljeva, pri čemu je razvoj igrača svakako onaj najvažniji", poručio je predsjednik HNS-a Marijan Kustić.

"Velika mi je čast preuzeti hrvatsku U-19 reprezentaciju te zahvaljujem rukovodstvu Saveza na čelu s predsjednikom Kustićem na iskazanom povjerenju. Znamo da je snaga našeg nogometa kvalitetan rad s mlađim uzrastima te imam veliku ambiciju dati doprinos razvoju naših najboljih juniora kroz vrhunski rad u nacionalnoj reprezentaciji. Dobro poznajem koliko kvalitetno rade naši klubovi odnosno njihove akademije te sam uvjeren da ćemo u zajedničkoj suradnji nastaviti razvijati igrače koji će kroz nekoliko godina biti oslonci naših klubova te hrvatske A reprezentacije", izjavio je novi izbornik U-19 reprezentacije, Siniša Oreščanin.

Foto: Arhiva HNS

Semafor

Ljestvica

Euro2024 (kv.)
 • 1.
  Turska
  8
  +7
  17
 • 2.
  Hrvatska
  8
  +9
  16
 • 3.
  Wales
  8
  0
  12
 • 4.
  Armenija
  8
  -2
  8
 • 5.
  Latvija
  8
  -14
  3
Više na rezultati.hns.team

Naši partneri