Europsko prvenstvo u Rumunjskoj i Gruziji

Hrvatska U-21 u prvom ogledu poražena od Ukrajine

21.06.2023.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija nije uspjela pobjedom otvoriti europsku smotru u Rumunjskoj i Gruziji - u Bukureštu je bolja bila Ukrajina.

U-21: HRVATSKA - UKRAJINA 0:2 (0:1)
Europsko prvenstvo U-21, Skupina B.
Stadion Giulesti, Bukurešt.

Sudac: M. Al-Hakim (Švedska)

Strijelci: 0:1 - Kaščuk (19'), 0:2 - Sikan (48')

Žuti kartoni: Kačavenda (16'), Stojković (82')

Hrvatska: Kotarski, Čolina (58' Stojković), Perković, Franjić, Sigur, Pršir (84' Hodža), Bulat, Kačavenda (58' Šego), Baturina, Frigan (73' Vidović), Beljo (84' Šimić). Izbornik: D. Skočić.

Ukrajina: Trubin, Vivčarenko, Talovjerov, Batahov, Sič, Bražko (83' Želizko), Bondarenko, Braharu (62' Nazarenko), Kryskiv (71' Očeretko), Kaščuk (71' Vjunik), Sikan (83' Sudakov). Izbornik: R. Rotan.

Izabranici Dragana Skočića porazom su otvorili svoj nastup u Skupini B Europskog prvenstva te će priliku za prolazak skupine morati tražiti u preostala dva okršaja.

Ukrajina je u Bukureštu povela u 19. minuti, kada je put kroz hrvatsku obranu pronašao Kaščuk, a najbolja prilika Hrvatske u prvom poluvremenu bio je udarac Bulata, koji je obranio Trubin.

Na samom početku drugog dijela Sikan glavom povisuje ukrajinsku prednost na 2:0, da bi mladi Vatreni u potrazi za povratkom u susret stvorili nekoliko izglednih prilika. Međutim, Stojković je pogodio gredu, dva puta precizan nije bio Beljo, a jednom Frigan.

U drugoj utakmici prvog kola Skupine B sastaju se domaćin Rumunjska i Španjolska, a u drugom kolu Hrvatska igra protiv Španjolske, 24. lipnja u 20:45, također na bukureštanskom stadionu Giulesti.